O TÉTO MASÁŽI
Během lymfatické masáže masírujeme především nohy. Při otocích se masírují problémové partie. Klientům můžeme nabídnout i celotělovou lymfatickou masáž (rezervace nutná na 120 minut) nebo lymfatickou masáž kombinovanou s klasickou švédskou masáží pro sportovce. Při anticelulitidní masáži se zaměřujeme na problémová místa.
ÚČINEK LYMFATICKÉ MASÁŽE
Ruční lymfatické masáže podporují lymfatický oběh a efektivně odstraňují z těla cizorodé látky. Při masírování se nepoužívají žádné masážní oleje. Správně provedená lymfatická masáž zmírňuje otoky, zrychluje metabolizmus a vylučování, působí proti únavě, slouží jako prevence proti častým onemocněním a podporuje přirozenou imunitu těla. Pokud má mít lymfatická masáž smysl jako prevence, musí probíhat pravidelně, 2-3 krát v průběhu dvou týdnů.
ROZDÍL MEZI LYMFATICKOU A ANTICELULITIDNÍ MASÁŽÍ
Při anticelulitidní masáži využíváme navíc speciální antifibrotické hmaty, které rozbíjí fibrotickou tkáň. Fibrotická tkáň v podkoží neboli pomerančová kůže jsou usazené a nashromážděné odpadové látky z těla v tuku. Ukládají se jak u žen, tak u mužů. Rozdíl je ve struktuře vazivové tkáně.
Vazivová tkáň u žen je tvořena vlákny, které jsou uspořádány rovnoběžně pro případ těhotenství, kdy se roztahují. U mužů tvoří mřížku, která obepíná tukové buňky jako korzet, čímž jim umožní jen omezené zvětšení.
IDEÁLNÍ POČET MASÁŽÍ
Aby měla masáž ten správný účinek s trvalejším efektem snížení obvodu stehen, je potřeba provést nejlépe 8 až 10 masáží v krátkém časovém sledu. Další doporučení se můžou týkat zvýšeného pohybu, zvýšeného příjmu tekutin či úpravy jídelníčku.
V případě opakovaných návštěv doporučujeme zakoupit permanentku, se kterou můžete výrazně ušetřit.
UPOZORNĚNÍ
Tuto masáž není možné provádět, jestliže se klient necítí dobře nebo při začínající nemoci.